Skip to content Skip to footer

GutWell test annab informatsiooni teie soolestiku bakterite arvukuse kohta ning juhised, kuidas saavutada tasakaalustatud bakterite kooslus.

Viimasel aastakümnendil on teadmised meie kehas olevate mikroorganismide kohta hoogsalt täienenud. Nüüdseks on selgunud, et meie kehas on mikroorganisme peaaegu sama palju kui keharakke – ligikaudu 37 triljonit. Kõige mitmekesisem mikroorganismide kooslus on meie soolestikus ja seda nimetatakse soolestiku mikrobioomiks.
Hea tervise tagamiseks ja soovitud kehakaalu saavutamiseks on oluline mitmekesine ja tasakaalustatud mikrobioomi kooslus, mille aluseks on õige toitumine. Häirunud mikrobioomi kooslus võib kaasa tuua erinevaid haigusi ja muid terviseprobleeme nagu ülekaal, seedeprobleemid, II tüübi diabeet jne.

Soolestiku mikrobioomi analüüs võimaldab kujundada teadlikku toitumist ning aidata ennetada haigusi ja terviseprobleeme. GutWell annab vastused:

• Milliseid baktereid soolestikus leidub?
• Kuidas soolestiku bakterid keha mõjutavad?
• Kas soolestikus leidub liigselt kahjulikke baktereid?
• Kas soolestiku bakterid soodustavad ülekaalu?
• Kas toitumine ja bakterite kooslus on tasakaalus või oleks vaja toitumisharjumusi muuta?
• Kuidas saavutada soolestiku bakterite tasakaalustatud kooslus?

Mikrobioomi analüüs on lihtne. Test tehakse väljaheite proovist, mille saab mugavalt kodus võtta. Soovitav on tellida vähemalt kaks analüüsi. Esimene proov anda tavapärase toitumise juures ning teine pärast toitumisharjumuste ja elustiili muutmist 1-2 kuu jooksul, kuid mitte hiljem kui 6 kuud pärast esmast testi.
Tellimise järel saadame proovivõtukomplekti ja täpsed juhised proovi võtmiseks.