Skip to content Skip to footer

Tervisliku toitumise teekond algas mul 2016.aastal peale tsöliaakia ja laktoositalumatuse diagnoosi saamist. Toidutalumatuse test tuvastas veel lehmapiima ja pärmi talumatuse. Sellest saadik olen olnud gluteeni-, piimatoodete, valge suhkru ja pärmivabal toitumisel, mis on aidanud lahti saada kõhuvaludest, puhitusest, aneemiast, kroonilisest kõrvapõletikust, silmade kuivusest, üleliigsetest unetundidest ning parandanud elukvaliteeti märgatavalt.

2017.aasta alguses asusin õppima Annely Sootsi tervisekooli. Olen lõpetanud järgmised õppesuunad: Toitumisnõustaja ja Tervisenõustaja toitumise alal (2018), Toitumisterapeut (2019),  Funktsionaalse toitumise nõustaja (2019) ning Funktsionaalse toitumisterapeudi õppe loengud (2020). Varasemalt olen töötanud ja lõpetanud õpingud magistrikraadiga ärikorralduses (MBA) ning õigusteaduses.

Olen Sulle toeks ja viin Sind uuele, põnevale ja tervislikule rajale toitumises kui Sul on diagnoositud tsöliaakia, laktoositalumatus või muul põhjusel pead järgima gluteeni- ja piimatoodete vaba dieeti (näiteks mõne autoimmuunhaiguse tõttu).

Juhendan funktsionaalse toitumise terapeudi meeskonnas järgmisi dieete soolestiku ja seedimismurede korral:

– FODMAP (nt ärritunud soole sündroom, kõhukinnisus, -lahtisus, -krambid, kõhuvalud)
– SCD (nt põletikulised soolehaigused, haavandiline koliit, Chroni tõbi, tsöliaakia, candida) 
– ning muud eridieedid vastavalt vajadusele.

Gluteeni-, piimatoodete ning valge suhkru vaba toitumise kohta leiad toiduinspiratsiooni: https://www.instagram.com/lshealth/

Võid kuulata ka Podcaste, kus räägin toitumisest, tervisest ja seedimisest: https://lshealth.eu/podcastid/ 

Blogija Paljas Porgandi ja Chris Kalaga räägime soolestikusõbralikust toitumisest, toidutalumatusest ja tsöliaakiast:
https://podcast.ee/polaarcast/toitumisterapeut-liis-salus-soolestikusobralikust-toitumisest-toidutalumatusest-ja-tsoliaakiast/ 

Oled oodatud nõustamisele 🙂

Toitumisterapeut & Health Coach
Liis Salus